Scheduler (2.0.1) - en to fa translation catalogue (42 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عمل ها

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Language
fa: زبان

en: Action
fa: عملکرد

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Advanced options
fa: گزینه‌های پیشرفته

en: Reset
fa: اعاده

en: None
fa: هیچ

en: Settings
fa: تنظیمات

en: settings
fa: تنظیمات

en: User
fa: کاربر

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Node
fa: محتوا

en: All
fa: همه

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter
fa: صافی

en: Vocabulary
fa: لغتنامه

en: Term
fa: کلمه

en: ,
fa: ،

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: or
fa: یا

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Form
fa: ورقه

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Offset
fa: جابجایی

en: About
fa: درباره

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Published status
fa: وضعیت انتشار

en: Bulk update
fa: به‌روزرسانی جمعی

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Media type
fa: نوع رسانه

en: Media name
fa: نام رسانه
