Scheduler (8.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (32 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: Language
hi: भाषा

en: Advanced options
hi: विस्तारित विकल्प

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: settings
hi: सेटिंग्स

en: Node
hi: नोड

en: All
hi: सभी

en: Date format
hi: तारीख प्रारूप

en: Page
hi: पृष्ठ

en: 1 minute | @count minutes
hi[0]: 1 मिनट
hi[1]: @count मिनट

en: 1 hour | @count hours
hi[0]: @count घंटे

en: 1 day | @count days
hi[0]: एक दिन
hi[1]: @count दिन

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: author
hi: लेखक

en: or
hi: अथवा

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: 1 second | @count seconds
hi[0]: १ सेकंड
hi[1]: @count सेकंड

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: 1 week | @count weeks
hi[0]: एक सप्ताह
hi[1]: @count सप्ताह

en: About
hi: के बारे में
