Scheduler (8.x-1.0-alpha2) - en to hy translation catalogue (24 entries)

en: Title
hy: Վերնագիր

en: Status
hy: Կարգավիճակ

en: Operations
hy: Գործողություններ

en: Content
hy: Պարունակություն

en: Type
hy: Տեսակ

en: Author
hy: Հեղինակ

en: Language
hy: Լեզու

en: Advanced options
hy: Մանրամասն ընտրանք

en: Reset
hy: Վերականգնել

en: Settings
hy: Ընտրանքներ

en: Node
hy: Նոդ

en: Date format
hy: Ամսաթվի ձևաչափը

en: 1 minute | @count minutes
hy[0]: 1 րոպե
hy[1]: @count րոպե

en: 1 hour | @count hours
hy[0]: 1 ժամ
hy[1]: @count ժամ

en: 1 day | @count days
hy[0]: 1 օր
hy[1]: @count օր

en: Published
hy: Հրապարակված

en: Filter
hy: Ֆիլտր

en: Sort by
hy: Դասակարգել ըստ

en: ‹ previous
hy: ‹ նախորդը

en: next ›
hy: հաջորդը ›

en: author
hy: հեղինակ

en: 1 second | @count seconds
hy[0]: 1 վարկյան
hy[1]: @count վարկյան

en: « first
hy: « առաջինը

en: 1 week | @count weeks
hy[0]: @count շաբաթ
