Schema (2.0.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Default
fr: Par défaut

en: Database
fr: Base de données

en: Show
fr: Afficher

en: @table (@module module)
fr: @table (module @module)

en: Match
fr: Correspondance

en: Mismatch
fr: Discordance

en: Missing
fr: Manquant

en: Schema
fr: Schéma

en: Compare
fr: Comparer

en: Inspect
fr: Inspecter

en: Administer schema module
fr: Administrer le module Schema
