Schema Form (1.0.0-alpha4) - en to hu translation catalogue (14 entries)

en: Submit
hu: Beküldés

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Number
hu: Szám

en: Label
hu: Címke

en: ID
hu: Azonosító

en: Custom
hu: Egyéni

en: Textfield
hu: Szövegmező

en: String
hu: Karaktersorozat

en: Sequence
hu: Szekvencia

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Checkbox
hu: Jelölőnégyzet

en: Textarea
hu: Szövegdoboz

en: Update preview
hu: Előnézet frissítése

en: Langcode
hu: Nyelvkód
