Schema Form (1.0.0-alpha4) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Submit
it: Invia

en: Enabled
it: Attivato

en: Number
it: Numero

en: Label
it: Etichetta

en: Custom
it: Personalizzato

en: Textfield
it: Campo testo

en: String
it: Testo

en: Sequence
it: Sequenza

en: Textarea
it: Area di testo

en: Update preview
it: Aggiorna l'anteprima
