Schema.org/MedicalEntity (8.x-2.3) - en to fa translation catalogue (8 entries)

en: function
fa: تابع - عملکرد

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: name
fa: نام

en: status
fa: وضعیت

en: Class
fa: کلاس

en: description
fa: توضیحات

en: Property
fa: ویژگی

en: image
fa: تصویر
