Schema.org/MedicalEntity (8.x-2.4) - en to es translation catalogue (10 entries)

en: function
es: función

en: - None -
es: - Ninguno -

en: name
es: nombre

en: status
es: estado

en: code
es: código

en: Class
es: Clase

en: description
es: descripción

en: Property
es: Propiedad

en: warning
es: advertencia

en: image
es: imagen
