Schema.org/MedicalEntity (8.x-2.4) - en to ro translation catalogue (7 entries)

en: function
ro: funcție

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: status
ro: stare

en: Class
ro: Clasă

en: Property
ro: Proprietate

en: warning
ro: atenţie

en: image
ro: imagine
