Schema.org/MedicalEntity (8.x-2.5) - en to fr translation catalogue (7 entries)

en: function
fr: fonction

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: name
fr: nom

en: status
fr: statut

en: Class
fr: Classe

en: Property
fr: Propriété

en: warning
fr: avertissement
