Schema.org/MedicalEntity (8.x-2.6) - en to fi translation catalogue (8 entries)

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: status
fi: tila

en: Class
fi: Luokka

en: description
fi: kuvaus

en: Property
fi: Ominaisuus

en: warning
fi: varoitus

en: image
fi: kuva

en: population
fi: suoritus
