Schema.org/MedicalEntity (8.x-2.7) - en to ca translation catalogue (10 entries)

en: function
ca: funció

en: - None -
ca: - Cap -

en: name
ca: Nom

en: status
ca: estat

en: Class
ca: Classe

en: description
ca: descripció

en: Property
ca: Propietat

en: warning
ca: avís

en: image
ca: imatge

en: population
ca: població
