Schema.org/MedicalEntity (8.x-2.7) - en to ml translation catalogue (5 entries)

en: function
ml: പ്രവർത്തനം

en: - None -
ml: - ഇല്ല -

en: status
ml: സ്ഥിതി

en: warning
ml: മുന്നറിയിപ്പ്

en: image
ml: ചിത്രം
