Schema.org/MedicalEntity (8.x-2.8) - en to ja translation catalogue (9 entries)

en: function
ja: 機能

en: - None -
ja: - なし -

en: url
ja: URL

en: status
ja: 状態

en: Class
ja: クラス

en: description
ja: 説明

en: Property
ja: プロパティー

en: warning
ja: 警告

en: image
ja: 画像
