Schema.org/MedicalEntity (8.x-2.8) - en to kn translation catalogue (5 entries)

en: function
kn: ಕಾರ್ಯಭಾರ

en: Class
kn: ವರ್ಗ

en: description
kn: ವಿವರಣೆ

en: warning
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ

en: image
kn: ಚಿತ್ರ
