Schema.org/MedicalEntity (8.x-2.9) - en to nl translation catalogue (10 entries)

en: function
nl: functie

en: - None -
nl: - Geen -

en: name
nl: naam

en: Class
nl: Klasse

en: description
nl: beschrijving

en: Property
nl: Eigenschap

en: warning
nl: waarschuwing

en: image
nl: afbeelding

en: location
nl: locatie

en: population
nl: populatie
