Schema.org/MedicalEntity (8.x-2.9) - en to tr translation catalogue (8 entries)

en: function
tr: işlev

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: status
tr: durum

en: Class
tr: Sınıf

en: Property
tr: Özellik

en: warning
tr: uyarı

en: image
tr: imaj

en: location
tr: konum
