Schema.org/MedicalEntity (8.x-2.9) - en to ug translation catalogue (5 entries)

en: function
ug: فۇنكىتسىە

en: - None -
ug: يوق

en: status
ug: ھالىتى

en: warning
ug: دىققەت

en: image
ug: رەسىم
