Schema.org/MedicalEntity (8.x-3.1) - en to da translation catalogue (9 entries)

en: function
da: funktion

en: - None -
da: - Ingen -

en: name
da: navn

en: Class
da: Klasse

en: description
da: beskrivelse

en: Property
da: Egenskab

en: warning
da: advarsel

en: image
da: billede

en: location
da: lokation
