Schema.org Metatag (3.0.2) - en to ca translation catalogue (39 entries)

en: title
ca: títol

en: value
ca: valor

en: Action
ca: Acció

en: Yes
ca: Sí

en: Date
ca: Data

en: None
ca: Cap

en: Number
ca: Número

en: - None -
ca: - Cap -

en: Country
ca: País

en: Category
ca: Categoria

en: Book
ca: Llibre

en: category
ca: categoria

en: True
ca: Cert

en: False
ca: Fals

en: Event
ca: Esdeveniment

en: name
ca: Nom

en: Question
ca: Pregunta

en: Answer
ca: Resposta

en: email
ca: correu

en: description
ca: descripció

en: Expires
ca: Expira

en: expires
ca: expira

en: Duration
ca: Durada

en: menu
ca: menú

en: author
ca: autor

en: price
ca: preu

en: address
ca: adreça

en: width
ca: amplada

en: height
ca: alçada

en: image
ca: imatge

en: Select
ca: Seleccioneu

en: Organization
ca: Organització

en: Person
ca: Persona

en: About
ca: Detalls

en: Rating
ca: Valoració

en: Boolean
ca: Booleà

en: language
ca: idioma

en: currency
ca: moneda

en: Offer
ca: Oferta
