Schema.org Metatag (3.0.4) - en to be translation catalogue (24 entries)

en: title
be: назва

en: value
be: значэнне

en: Action
be: Дзеянне

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: Date
be: Дата

en: None
be: Аніводны(ая)

en: Number
be: Нумар

en: - None -
be: - Нічога -

en: Country
be: Краіна

en: Category
be: Катэгорыя

en: Book
be: Падшыўка

en: category
be: катэгорыя

en: URL
be: Спасылка

en: Text
be: Тэкст

en: Question
be: Пытанне

en: Answer
be: Адказ

en: Duration
be: Працягласць

en: menu
be: меню

en: image
be: малюнак

en: Select
be: Выбраць

en: About
be: Аб

en: Boolean
be: Лагічны тып  (Boolean)

en: language
be: мова
