Schema.org Metatag (3.0.4) - en to el translation catalogue (33 entries)

en: title
el: τίτλος

en: Action
el: Ενέργεια

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Date
el: Ημερομηνία

en: None
el: Κανένα

en: Number
el: Αριθμός

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Country
el: Χώρα

en: Place
el: Τόπος

en: Category
el: Κατηγορία

en: Book
el: Βιβλίο

en: category
el: κατηγορία

en: True
el: Αληθής

en: False
el: Ψευδής

en: Event
el: Συμβάν

en: Text
el: Κείμενο

en: Question
el: Ερώτηση

en: text
el: κείμενο

en: Expires
el: Λήγει

en: expires
el: λήγει

en: Duration
el: Διάρκεια

en: menu
el: μενού

en: author
el: συγγραφέας

en: price
el: τιμή

en: width
el: πλάτος

en: height
el: ύψος

en: image
el: εικόνα

en: Review
el: Επισκόπηση

en: Select
el: Επιλογή

en: About
el: Περί

en: Boolean
el: Δυαδική τιμή

en: language
el: γλώσσα
