Schema.org Metatag (3.0.4) - en to no translation catalogue (42 entries)

en: title
no: tittel

en: value
no: verdi

en: Action
no: Handling

en: Yes
no: Ja

en: No
no: Nei

en: Date
no: Dato

en: None
no: Ingen

en: breadcrumb
no: navigasjonssti

en: Number
no: Antall

en: - None -
no: - Ingen -

en: Country
no: Land

en: Place
no: Sted

en: Category
no: Kategori

en: Book
no: Bok

en: category
no: kategori

en: True
no: Sant

en: False
no: Ikke sant

en: Event
no: Arrangement

en: Text
no: Tekst

en: name
no: navn

en: Question
no: Spørsmål

en: Answer
no: Svar

en: email
no: e-post

en: description
no: beskrivelse

en: text
no: tekst

en: Expires
no: Utløper

en: expires
no: utløper

en: Duration
no: Varighet

en: menu
no: meny

en: author
no: forfatter

en: price
no: pris

en: width
no: bredde

en: height
no: høyde

en: image
no: bilde

en: Review
no: Se over

en: Select
no: Velg

en: Organization
no: Organisasjon

en: About
no: Om

en: Boolean
no: Boolsk

en: SEO
no: Søkemotoroptimalisering

en: language
no: språk

en: currency
no: valutta
