Schema.org Metatag (3.0.3) - en to hr translation catalogue (29 entries)

en: title
hr: naslov

en: value
hr: vrijednost

en: Action
hr: Akcija

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Date
hr: Datum

en: None
hr: Nema

en: Number
hr: Broj

en: - None -
hr: - Niti jedan -

en: Country
hr: Država

en: Place
hr: Mjesto

en: Category
hr: Kategorija

en: Book
hr: Knjiga

en: category
hr: kategorija

en: True
hr: Istina

en: False
hr: Netočno

en: Event
hr: Događanje

en: Text
hr: Tekst

en: Question
hr: Pitanje

en: text
hr: tekst

en: Expires
hr: Ističe

en: expires
hr: ističe

en: Duration
hr: Trajanje

en: menu
hr: izbornik

en: image
hr: slika

en: Review
hr: Provjeri

en: About
hr: Opis

en: Boolean
hr: Boleanski

en: language
hr: jezik
