Schema.org Metatag (8.x-2.6) - en to pl translation catalogue (47 entries)

en: title
pl: tytuł

en: value
pl: wartość

en: Action
pl: Akcja

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Date
pl: Data

en: None
pl: Brak

en: Number
pl: Liczba

en: - None -
pl: - Brak -

en: Country
pl: Państwo

en: Place
pl: Miejsce

en: Category
pl: Kategoria

en: Book
pl: Książka

en: category
pl: kategoria

en: url
pl: odnośnik

en: True
pl: Prawda

en: False
pl: Fałsz

en: Event
pl: Termin

en: Text
pl: Tekst

en: name
pl: nazwa

en: Question
pl: Pytanie

en: Answer
pl: Odpowiedź

en: email
pl: e-mail

en: description
pl: opis

en: text
pl: tekst

en: Expires
pl: Wygasa

en: Duration
pl: Czas trwania

en: author
pl: autor

en: price
pl: cena

en: duration
pl: czas trwania

en: address
pl: adres

en: width
pl: szerokość

en: height
pl: wysokość

en: image
pl: obrazek

en: Review
pl: Podgląd

en: about
pl: Odnośnie

en: Select
pl: Wybierz

en: Brand
pl: Marka

en: Organization
pl: Organizacja

en: Person
pl: Osoba

en: About
pl: O stronie

en: result
pl: wynik

en: Rating
pl: Ocena

en: location
pl: lokalizacja

en: language
pl: język

en: Offer
pl: Oferta

en: industry
pl: przemysł
