Schema.org Blueprints (all releases) - en to af translation catalogue (50 entries)

en: photos
af: foto's

en: weight
af: gewig

en: title
af: titel

en: size
af: grootte

en: value
af: waarde

en: Prefix
af: Voorvoegsel

en: Suffix
af: Agtervoegsel

en: Type
af: Tipe

en: Description
af: Beskrywing

en: Language
af: Taal

en: Audience
af: Gehoor

en: Article
af: Artikel

en: Action
af: Aksie

en: Quantity
af: Aantal

en: error
af: fout

en: Project
af: Projek

en: version
af: weergawe

en: Date
af: Datum

en: Number
af: Getal

en: Message
af: Boodskap

en: Country
af: Land

en: Place
af: Plek

en: Types
af: Tipes

en: Settings
af: Verstellings

en: Name
af: Naam

en: Book
af: Boek

en: category
af: kategorie

en: Sunday
af: Sondag

en: Monday
af: Maandag

en: Thursday
af: Donderdag

en: Friday
af: Vrydag

en: Saturday
af: Saterdag

en: Time
af: Tyd

en: Question
af: Vraag

en: Comment
af: Kommentaar

en: Code
af: Kode

en: Table
af: Tabel

en: Appearance
af: Voorkoms

en: Role
af: Rol

en: Online
af: Aanlyn

en: Order
af: Bestelling

en: warning
af: waarskuwing

en: Product
af: Produk

en: track
af: spoor

en: comment
af: kommentaar

en: Review
af: Hersiening

en: parent
af: ouer

en: permissions
af: permissies

en: language
af: taal

en: Library
af: Biblioteek
