Schema.org Blueprints (all releases) - en to bo translation catalogue (83 entries)

en: photos
bo: འདྲ་པར།

en: Home
bo: གཙོ་ངོས

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Prefix
bo: སྔོན་བཏགས

en: Suffix
bo: མཇུག་རྟགས

en: Type
bo: རིགས

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Language
bo: སྐད་རིགས

en: Article
bo: རྩོམ་ཡིག

en: Administration
bo: དོ་དམ

en: Action
bo: བྱ་འགུལ

en: Quantity
bo: གྲངས་ཚད།

en: error
bo: ནོར་འཁྲུལ

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: Date
bo: ཚེས་གྲངས

en: Number
bo: གྲངས་ཀ

en: Message
bo: ཆ་འཕྲིན

en: Country
bo: རྒྱལ་ཁབ།

en: Types
bo: རིགས

en: Required
bo: དགོས་ངེས་ཡིན་པ

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Name
bo: མིང

en: Book
bo: དེབ

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Help
bo: རོགས་རམ

en: True
bo: འགྲིག༼True༽

en: False
bo: ནོར་བ༼False༽

en: Sunday
bo: ཉི་མ

en: Monday
bo: ཟླ་བ

en: Tuesday
bo: མིག་དམར

en: Wednesday
bo: ལྷག་པ

en: Thursday
bo: ཕུར་བུ

en: Friday
bo: པ་སངས

en: Saturday
bo: སྤེན་པ

en: Time
bo: དུས་ཚོད

en: URL
bo: དྲ་གནས

en: Modules
bo: མ་དཔེ

en: Menu
bo: འདེམས་བྱང

en: Text
bo: ཡི་གེ

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Configure
bo: སྒྲིག་འགོད

en: status
bo: གནས་སྟངས

en: Question
bo: དྲི་བ

en: Node links
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་སྦྲེལ་ཐག

en: Comment
bo: དཔྱད་གཏམ

en: Field name
bo: གནས་ཁོངས་ཀྱི་མིང

en: Details
bo: ཞིབ་ཕྲ

en: State
bo: （ཞིང་། /ཁུལ། /དམིགས་ཁུལ།）

en: Code
bo: ཨང་རྟགས

en: General
bo: སྤྱིར་བཏང

en: Table
bo: རེའུ་མིག

en: Configuration
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Other
bo: གཞན

en: Appearance
bo: ཕྱི་དབྱིབས

en: Role
bo: འགན་ནུས

en: Blog
bo: ཟིན་བྲིས

en: Link text
bo: ཡི་གེ་སྦྲེལ་བ

en: Not installed
bo: སྒྲིག་འཇུག་བྱས་མེད

en: Maximum length
bo: ཆེས་རིང་བའི་ཚད

en: Uninstall
bo: ཕྱིར་འདོར

en: Install
bo: སྒྲིག་འཇུག

en: Order
bo: གོ་རིམ

en: Integer
bo: ཧྲིལ་གྲངས

en: Duration
bo: དུས་ཡུན

en: menu
bo: འདེམས་བྱང

en: author
bo: རྩོམ་མཁན

en: warning
bo: ཉེན་བརྡ

en: or
bo: ཡང་ན

en: Installed
bo: སྒྲིག་འཇུག་བྱས་ཟིན

en: Relationships
bo: འབྲེལ་བ

en: image
bo: པར་རིས

en: Default value
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས

en: Float
bo: སིལ་གྲངས་ཐུང་བ

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: Entity type
bo: དངོས་གཞིའི་རིགས

en: Acronym
bo: བསྡུས་བྲིས

en: Properties
bo: གཏོག་གཤིས།

en: Abbreviation
bo: བསྡུས་ཚིག

en: Fieldset
bo: གནས་ཁོངས་ཀྱི་སྡེ་ཚན

en: language
bo: སྐད་རིགས

en: Required field
bo: དགོས་ངེས་ཀྱི་གནས་ཁོངས

en: HTML element
bo: HTML ཡི་གྲུབ་ཆ
