Schema.org Blueprints (all releases) - en to dz translation catalogue (34 entries)

en: photos
dz: པར།

en: Type
dz: དབྱེ་བ།

en: Description
dz: འགྲེལ་བཤད།

en: Language
dz: སྐད་ཡིག།

en: error
dz: འཚོལ་བ།

en: Date
dz: ཚེས་གྲངས།

en: Message
dz: འཕྲིན་དོན།

en: Types
dz: དབྱེ་བ་ཚུ།

en: Settings
dz: སྒྲིག་སྟངས་ཚུ་

en: Name
dz: མིང་།

en: Book
dz: ཀི་དེབ།

en: category
dz: དབྱེ་རིམ།

en: Sunday
dz: ཟླཝ།

en: Monday
dz: མིག་དམར།

en: Tuesday
dz: ལྷག་པ།

en: Thursday
dz: པ་སངས།

en: Friday
dz: སྤེན་པ།

en: Saturday
dz: ཉིམ།

en: Time
dz: དུས་ཚོད།

en: URL
dz: ཡུ་ཨར་ཨེལ།

en: Menu
dz: དཀར་ཆག་

en: status
dz: གནས་ཚད་

en: Question
dz: དྲི་བ།

en: Comment
dz: བསམ་བཀོད།

en: Code
dz: ཨང་རྟགས།

en: Table
dz: ཐིག་ཁྲམ།

en: Blog
dz: ཝེབ་དྲན་དེབ་

en: Online
dz: གློག་ཐོག

en: menu
dz: དཀར་ཆག་

en: warning
dz: ཉེན་བརྡ།

en: comment
dz: བསམ་བཀོད།

en: parent
dz: རྩ་ལག

en: Acronym
dz: བསྡུ་ཡིག།

en: Abbreviation
dz: སྡུད་ཚིག།
