Schema.org Blueprints (all releases) - en to eo translation catalogue (58 entries)

en: photos
eo: fotoj

en: title
eo: Titolo

en: size
eo: dimensio

en: Prefix
eo: Prefikso

en: Suffix
eo: Sufikso

en: Type
eo: Tipo

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: Article
eo: Artikolo

en: Action
eo: Ago

en: error
eo: eraro

en: Date
eo: Dato

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Country
eo: Lando

en: Types
eo: Tipoj

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: Book
eo: Libro

en: category
eo: kategorio

en: Label
eo: Etikedo.

en: Sunday
eo: Dimanĉo

en: Monday
eo: Lundo

en: Tuesday
eo: Mardo

en: Thursday
eo: Ĵaŭdo

en: Friday
eo: Vendredo

en: Saturday
eo: Sabato

en: Time
eo: Tempo

en: Menu
eo: Menuo

en: Text
eo: Teksto

en: ID
eo: Identigilo

en: status
eo: stato

en: Question
eo: Demando

en: Comment
eo: Komento

en: Code
eo: Kodo

en: Table
eo: Tabelo

en: Appearance
eo: Aspekto

en: Blog
eo: Blogo

en: Online
eo: Reta

en: Maximum length
eo: Maximuma longo

en: Order
eo: Ordo

en: Integer
eo: Entjero

en: City
eo: Urbo

en: menu
eo: menuo

en: warning
eo: averto

en: image
eo: bildo

en: comment
eo: komento

en: Default value
eo: Defaŭlta valoro

en: Float
eo: Glitpunktnombro

en: parent
eo: patra

en: Continent
eo: Kontinento

en: Rating
eo: Pritaksado

en: Acronym
eo: Akronimo

en: Boolean
eo: Bulea valoro

en: color
eo: koloro

en: Abbreviation
eo: Mallongigo

en: language
eo: lingvo

en: Required field
eo: Postulata kampo

en: Target entity type
eo: Celata speco de ento
