Schema.org Blueprints (all releases) - en to km translation catalogue (57 entries)

en: photos
km: រូបថត

en: size
km: ទំហំ

en: value
km: តម្លៃ

en: Prefix
km: បុព្វបទ

en: Suffix
km: បច្ច័យ

en: Type
km: ប្រភេទ

en: Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

en: Language
km: ភាសា

en: Article
km: អត្ថបទ

en: Action
km: អំពើ

en: error
km: កំហុស

en: Date
km: កាលបរិច្ឆេទ

en: Number
km: លេខ

en: Message
km: សារ

en: Types
km: ប្រភេទ

en: Settings
km: ការ​កំណត់

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: Book
km: សៀវភៅ

en: category
km: ប្រភេទ

en: Label
km: ស្លាក

en: Sunday
km: អាទិត្យ

en: Monday
km: ច័ន្ទ

en: Tuesday
km: អង្គារ

en: Thursday
km: ព្រហស្បតិ៍

en: Friday
km: សុក្រ

en: Saturday
km: សៅរ៍

en: Time
km: ពេលវេលា

en: Menu
km: ម៉ឺនុយ

en: Text
km: អត្ថបទ

en: status
km: ស្ថានភាព

en: Question
km: សំណួរ

en: Comment
km: មតិ​យោបល់

en: Code
km: កូដ

en: General
km: ទូទៅ​

en: Table
km: តារាង

en: Appearance
km: រូប​រាង

en: Role
km: តួនាទី

en: Blog
km: កំណត់​ហេតុ​បណ្ដាញ

en: Online
km: លើ​បណ្ដាញ

en: Maximum length
km: ប្រវែង​អតិបរមា

en: Order
km: លំដាប់

en: Integer
km: ចំនួន​គត់

en: text
km: អត្ថបទ

en: menu
km: ម៉ឺនុយ

en: warning
km: ព្រមាន

en: image
km: រូបភាព

en: comment
km: មតិយោបល់

en: Default value
km: តម្លៃ​លំនាំដើម

en: Float
km: អណ្តែត

en: parent
km: ​មេ

en: Machine name
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន

en: Acronym
km: អក្សរ​កាត់

en: Boolean
km: ប៊ូលីន

en: color
km: ពណ៌

en: Abbreviation
km: អក្សរ​សង្ខេប

en: language
km: ភាសា​

en: Required field
km: បាន​ទាម​ទារ​វាល
