Schema.org Blueprints (all releases) - en to oc translation catalogue (83 entries)

en: photos
oc: fòtos

en: title
oc: títol

en: size
oc: talha

en: value
oc: valor

en: Suffix
oc: Sufix

en: Type
oc: Tipe

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Action
oc: Accion

en: Quantity
oc: Quantitat

en: Project
oc: Projèctes

en: Date
oc: Data

en: logo
oc: lògo

en: Number
oc: Nombre

en: Message
oc: Messatge

en: Country
oc: País

en: Types
oc: Tipes

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Book
oc: Libre

en: category
oc: categoria

en: Label
oc: Etiqueta

en: True
oc: Verai

en: False
oc: Fals

en: Sunday
oc: Dimenge

en: Monday
oc: Diluns

en: Tuesday
oc: Dimars

en: Thursday
oc: Dijòus

en: Friday
oc: Divendres

en: Saturday
oc: Dissabte

en: Schedule
oc: Planning

en: Time
oc: Ora

en: Menu
oc: Menú

en: Event
oc: Eveniment

en: Text
oc: Tèxte

en: name
oc: nom

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: status
oc: estatut

en: Comment
oc: Comentari

en: Game
oc: Jòc

en: State
oc: Estat

en: email
oc: corrièr electronic

en: Code
oc: Còde

en: Table
oc: Tablèu

en: Appearance
oc: Aparéncia

en: Role
oc: Ròtle

en: Online
oc: En linha

en: Maximum length
oc: Talha maximala

en: description
oc: descripcion

en: Order
oc: Òrdre

en: Integer
oc: Entièr

en: text
oc: tèxte

en: Duration
oc: Durada

en: Property
oc: Proprietat

en: City
oc: Vila

en: Male
oc: Òme

en: Female
oc: Femna

en: menu
oc: menú

en: line
oc: linha

en: author
oc: autor

en: itinerary
oc: itinerari

en: price
oc: prètz

en: warning
oc: avertiment

en: Recommendation
oc: Recomandacion

en: duration
oc: durada

en: address
oc: adreça

en: Product
oc: Produit

en: image
oc: imatge

en: comment
oc: comentari

en: about
oc: subjècte

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Float
oc: Real amb virgula flotanta

en: Skin
oc: Abilhatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Acronym
oc: Acronime

en: Properties
oc: Proprietats

en: Abbreviation
oc: Abrevacion

en: language
oc: lenga

en: Movie
oc: Filme

en: School
oc: Escòla

en: Required field
oc: Camp obligatòri

en: Completed.
oc: Acabat.

en: Hotel
oc: Ostalariá
