Schema.org Blueprints (all releases) - en to os translation catalogue (24 entries)

en: photos
os: нывтӕ

en: Prefix
os: Префикс

en: Suffix
os: Суффикс

en: Type
os: Тип

en: Description
os: Афыст

en: Language
os: Æвзаг

en: Article
os: Уац

en: Action
os: Архайд

en: error
os: рæдыд

en: Date
os: Датæ

en: Number
os: Нымæц

en: Message
os: Хъусинаг

en: Types
os: Типтæ

en: Settings
os: Амонæнтæ

en: Name
os: Ном

en: Book
os: Чиныг

en: Label
os: Нысан

en: Sunday
os: хуыцаубон

en: Monday
os: къуырисæр

en: Tuesday
os: дыццæг

en: Thursday
os: цыппæрæм

en: Friday
os: майрæмбон

en: Saturday
os: сабат

en: Time
os: Афон
