Schema.org Blueprints (all releases) - en to ps translation catalogue (38 entries)

en: photos
ps: انځورونه

en: Type
ps: بڼه

en: Description
ps: سپړنه

en: Language
ps: ژبه

en: Article
ps: مقاله

en: Action
ps: چار

en: Date
ps: نيټه

en: Message
ps: پيغام

en: Types
ps: ډولونه

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: Book
ps: کتاب

en: Sunday
ps: يکشنبه

en: Monday
ps: دوشنبه

en: Tuesday
ps: سه شنبه

en: Thursday
ps: پنجشنبه

en: Friday
ps: جمعه

en: Saturday
ps: شنبه

en: Time
ps: وخت

en: URL
ps: پته (URL)

en: Menu
ps: غورنۍ

en: Text
ps: متن

en: ID
ps: پېژند

en: Comment
ps: تبصره

en: General
ps: ټوليز

en: Table
ps: لښتيال

en: Appearance
ps: ښكاره

en: Role
ps: ونډه

en: Maximum length
ps: ټولو زيات اوږدوالی

en: Order
ps: اوډون

en: Map
ps: نقشه

en: author
ps: ليكوال

en: width
ps: پلنوالى

en: height
ps: لوړوالی

en: parent
ps: پلرين

en: Report
ps: راپور

en: Properties
ps: ځانتياوې

en: Boolean
ps: هو-نه ييز (Boolean)
