Schema.org Blueprints (all releases) - en to ta translation catalogue (83 entries)

en: photos
ta: படங்கள்

en: Title
ta: தலைப்பு

en: weight
ta: எடை

en: title
ta: தலைப்பு

en: size
ta: அளவு

en: value
ta: மதிப்பு

en: Prefix
ta: முன் ஒட்டு

en: Suffix
ta: பின் ஒட்டு

en: Type
ta: வகை

en: Description
ta: விரிவாக்கம்

en: Language
ta: மொழி

en: Audience
ta: பார்வையாளர்கள்

en: Article
ta: கட்டுரை

en: Action
ta: செயல்

en: Quantity
ta: அளவு

en: error
ta: பிழை

en: Yes
ta: ஆம்

en: No
ta: இல்லை

en: Documentation
ta: ஆவணங்கள்

en: Project
ta: திட்டம்

en: version
ta: பதிப்பு

en: Date
ta: தேதி

en: logo
ta: சின்னம்

en: Number
ta: எண்

en: Message
ta: செய்தி

en: Country
ta: நாடு

en: Place
ta: இடம்

en: Types
ta: வகைகள்

en: Settings
ta: அமைவுகள்

en: Name
ta: பெயர்

en: Book
ta: நூல்

en: category
ta: பிரிவு

en: Label
ta: அடையாளம்

en: True
ta: சரி

en: False
ta: தவறு

en: Sunday
ta: ஞாயிறு

en: Monday
ta: திங்கள்

en: Tuesday
ta: செவ்வாய்

en: Wednesday
ta: புதன்

en: Thursday
ta: வியாழன்

en: Friday
ta: வெள்ளி

en: Saturday
ta: சனி

en: Time
ta: நேரம்

en: Menu
ta: வகைப்பட்டி

en: Text
ta: உரை

en: status
ta: நிலை

en: Question
ta: கேள்வி

en: Comment
ta: கருத்து

en: Details
ta: விவரங்கள்

en: Code
ta: நிரல்

en: General
ta: பொது

en: Table
ta: அட்டவணை

en: Other
ta: மற்றவை

en: Appearance
ta: தோற்றம்

en: Role
ta: பாத்திரம்

en: Blog
ta: வலைபதிவு

en: Online
ta: இயக்கத்தில் இருக்கிறது

en: Maximum length
ta: அதிகபட்ச நீளம்

en: Order
ta: வரிசை

en: Integer
ta: முழுஎண்

en: text
ta: உரை

en: Duration
ta: கால இடைவெளி

en: Property
ta: பண்பு

en: menu
ta: பட்டியல்

en: Map
ta: வரைபடம்

en: author
ta: ஆசிரியர்

en: warning
ta: எச்சரிக்கை

en: width
ta: அகலம்

en: height
ta: உயரம்

en: image
ta: படம்

en: comment
ta: கருத்து

en: Default value
ta: இயல்பான மதிப்பு

en: Machine name
ta: இயந்திரப்பெயர்

en: Report
ta: அறிக்கை

en: Acronym
ta: சுருக்கப்பெயர்

en: Properties
ta: பண்புகள்

en: Boolean
ta: பூலியன்

en: Bundle
ta: பொதி

en: color
ta: நிறம்

en: Abbreviation
ta: சொற்சுருக்கம்

en: language
ta: மொழி

en: Emergency
ta: அவசரம்

en: Required field
ta: தேவையான புலம்
