Schema.org Blueprints (all releases) - en to mn translation catalogue (36 entries)

en: Home
mn: Кол арын

en: Title
mn: Ат

en: Type
mn: Янзы

en: Description
mn: Тодарадып бижиири

en: Language
mn: Дыл

en: Administration
mn: Эргелел

en: error
mn: чажыг

en: Yes
mn: Ийе

en: No
mn: Чок

en: Date
mn: Ай, хүн

en: Message
mn: Чагаа

en: Required
mn: Херек

en: Name
mn: Ат

en: Book
mn: Ном

en: Help
mn: Дуза

en: Sunday
mn: Улуг хүн

en: Monday
mn: Бир дугаар хүн

en: Tuesday
mn: Ийи дугаар хүн

en: Wednesday
mn: Үш дугаар хүн

en: Thursday
mn: Дөрт дугаар хүн

en: Friday
mn: Беш дугаар хүн

en: Saturday
mn: Чартык улуг хүн

en: status
mn: байдал

en: Question
mn: Айтырыг

en: Comment
mn: Tайылбыр

en: Table
mn: Таблица

en: Appearance
mn: Дашты

en: Blog
mn: Блог

en: text
mn: сөзүглел

en: menu
mn: меню

en: warning
mn: сагындыры

en: image
mn: чурук

en: comment
mn: тайылбыр

en: Default value
mn: Ниити үнези

en: color
mn: өң

en: language
mn: дыл
