Schema.org Blueprints (1.0.0-alpha18) - en to el translation catalogue (205 entries)

en: photos
el: φωτογραφίες

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Images
el: Εικόνες

en: weight
el: βάρος

en: title
el: τίτλος

en: Status
el: Κατάσταση

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Suffix
el: Επίθεμα

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Type
el: Τύπος

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Article
el: Άρθρο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Administration
el: Διαχείριση

en: Comments
el: Σχόλια

en: Action
el: Ενέργεια

en: Quantity
el: Ποσότητα

en: error
el: σφάλμα

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: updated
el: ενημερώθηκε

en: Overview
el: Επισκόπηση

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Reset
el: Επαναφορά

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Number
el: Αριθμός

en: Message
el: Μήνυμα

en: Country
el: Χώρα

en: Place
el: Τόπος

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Types
el: Τύποι

en: Single
el: Απλή

en: Multiple
el: Πολλαπλή

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: Parent
el: Γονέας

en: Category
el: Κατηγορία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Book
el: Βιβλίο

en: Field
el: Πεδίο

en: category
el: κατηγορία

en: Label
el: Ετικέτα

en: Help
el: Βοήθεια

en: True
el: Αληθής

en: False
el: Ψευδής

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Friday
el: Παρασκευή

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Time
el: Ώρα

en: View
el: Προβολή

en: Length
el: Μήκος

en: Modules
el: Μονάδες

en: Manage
el: Διαχείριση

en: Menu
el: Μενού

en: Event
el: Συμβάν

en: Text
el: Κείμενο

en: Keywords
el: Λέξεις κλειδιά

en: <none>
el: <κανένα>

en: Taxonomy settings
el: Ρυθμίσεις ταξινόμησης

en: type
el: τύπος

en: Configure
el: Διευθέτηση

en: status
el: κατάσταση

en: Error
el: Σφάλμα

en: Data type
el: Τύπος δεδομένων

en: Question
el: Ερώτηση

en: All
el: Όλες

en: Page
el: Σελίδα

en: Node links
el: Σύνδεσμοι για κόμβους

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Vocabulary ID
el: ID λεξιλογίου

en: Vocabulary name
el: Όνομα λεξιλογίου

en: Role name
el: Όνομα ρόλου

en: Field name
el: Όνομα πεδίου

en: Field type
el: Τύπος πεδίου

en: Fields
el: Πεδία

en: Photos
el: Φωτογραφίες

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: Items
el: Αντικείμενα

en: Media
el: Μέσα

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Price
el: Tιμή

en: System
el: Σύστημα

en: customer
el: πελάτης

en: Address
el: Διεύθυνση

en: State
el: Κατάσταση

en: Invoice
el: Τιμολόγιο

en: Code
el: Κωδικός

en: Store
el: Κατάστημα

en: General
el: Γενικά

en: Example
el: Παράδειγμα

en: Table
el: Πίνακας

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: Other
el: Άλλο

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Role
el: Ρόλος

en: First name
el: Όνομα

en: Last name
el: Επώνυμο

en: Blog
el: Ιστολόγιο

en: Link text
el: Σύνδεσμος κειμένου

en: Class
el: Κλάση

en: Not installed
el: Μη εγκατεστημένο

en: Exists
el: Υπάρχει

en: Online
el: Σε λειτουργία

en: Maximum length
el: Μέγιστο μήκος

en: Uninstall
el: Απεγκατάσταση

en: Install
el: Εγκατάσταση

en: Tools
el: Εργαλεία

en: Order
el: Σειρά

en: Integer
el: Ακέραιος αριθμός

en: text
el: κείμενο

en: expires
el: λήγει

en: Duration
el: Διάρκεια

en: City
el: Πόλη

en: Full
el: Πλήρες

en: Condition
el: Συνθήκη

en: menu
el: μενού

en: update
el: ενημέρωση

en: unlimited
el: Απεριόριστο

en: Map
el: Χάρτης

en: Node settings
el: Ρυθμίσεις κόμβου

en: author
el: συγγραφέας

en: Instructions
el: Οδηγίες

en: price
el: τιμή

en: warning
el: προειδοποίηση

en: or
el: ή

en: Missing
el: Μη διαθέσιμα

en: Installed
el: Εγκαταστάθηκε

en: Product
el: Προϊόν

en: Balance
el: Υπόλοιπο

en: Completed
el: Ολοκληρώθηκε

en: Menu settings
el: Ρυθμίσεις μενού

en: width
el: πλάτος

en: height
el: ύψος

en: New
el: Δημιουργία

en: Relationships
el: Συσχετίσεις

en: image
el: εικόνα

en: comment
el: σχόλιο

en: Review
el: Επισκόπηση

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Questions
el: Ερωτήσεις

en: Information
el: Πληροφορίες

en: Recipe
el: Συνταγή

en: Yield
el: Μερίδες

en: Ingredients
el: Υλικά

en: Double
el: Διπλάσιο

en: Menus
el: Μενού

en: Created new vocabulary %name.
el: Το νέο λεξιλόγιο %name δημιουργήθηκε.

en: Add field
el: Προσθήκη πεδίου

en: Float
el: Αριθμός κινητής υποδιαστολής

en: parent
el: γονέας

en: info
el: πληροφορία

en: Skin
el: Θέμα

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: types
el: τύποι

en: Paste
el: Επικόλληση

en: About
el: Περί

en: Extract
el: Εξαγωγή

en: Reports
el: Αναφορές

en: Report
el: Αναφορά

en: Error message
el: Μήνυμα σφάλματος

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: event
el: γεγονός

en: Acronym
el: Ακρώνυμο

en: Boolean
el: Δυαδική τιμή

en: Bundle
el: Ομάδα

en: color
el: χρώμα

en: Abbreviation
el: Συντομογραφία

en: Machine-readable name
el: Μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα

en: language
el: γλώσσα

en: Translation settings
el: Ρυθμίσεις μετάφρασης

en: Emergency
el: Έκτακτη ανάγκη

en: - Select a field type -
el: - Επιλέξτε έναν τύπο πεδίου -

en: Existing field
el: Υπάρχον πεδίο

en: members
el: μέλη

en: Dependencies
el: Εξαρτήσεις

en: Field types
el: Τύποι πεδίων

en: List (text)
el: Λίστα (κείμενο)

en: Allowed HTML tags in labels: @tags
el: Επιτρεπόμενες ετικέτες HTML στις ετικέτες: @tags

en: Required field
el: Απαιτούμενο πεδίο

en: Available menus
el: Διαθέσιμα μενού

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
el: Χρησιμοποιήστε ετικέτες για να ομαδοποιήσετε τα άρθρα σε κατηγορίες με παρόμοιο θέμα.

en: Default group
el: Προκαθορισμένη ομάδα

en: @count item | @count items
el[0]: @count αντικείμενο
el[1]: @count αντικείμενα

en: The current status of the order.
el: Η τρέχουσα κατάσταση της παραγγελίας

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
el: Οι δυνατές τιμές που θα περιέχει το πεδίο. Εισάγετε μία τιμή σε κάθε γραμμή, στη μορφή κλειδί|ετικέτα.

en: The key is the stored value. The label will be used in displayed values and edit forms.
el: Το κλειδί είναι η τιμή που αποθηκεύεται. Η ετικέτα χρησιμοποιείται για την εμφάνιση των τιμών και την επεξεργασία των φορμών.

en: The label is optional: if a line contains a single string, it will be used as key and label.
el: Η ετικέτα είναι προαιρετική: Αν μια γραμμή περιέχει μια μοναδική φράση, θα χρησιμοποιηθεί και ως κλειδί και ως ετικέτα.

en: HTML element
el: Στοιχείο HTML

en: Custom block
el: Προσαρμοσμένο μπλοκ

en: Datetime
el: Ημερομηνία και Ώρα

en: There was a problem creating field %label: @message
el: Παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα στη δημιουργία του πεδίου %label: @message

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
el: Ένα μηχανικώς αναγνώσιμο από τη μηχανή όνομα που να περιέχει γράμματα, αριθμούς και κάτω παύλες.

en: @entity_type selection
el: Επιλογή @entity_type

en: Defines a field type for telephone numbers.
el: Ορίζει ένα τύπο πεδίου για τηλεφωνικούς αριθμούς

en: Target entity type
el: Τύπος οντότητας προορισμού
