Schema.org Blueprints (1.0.0-alpha19) - en to ps translation catalogue (86 entries)

en: photos
ps: انځورونه

en: Home
ps: کور

en: Title
ps: سرلیک

en: Status
ps: حالت

en: Type
ps: بڼه

en: Description
ps: سپړنه

en: Language
ps: ژبه

en: Article
ps: مقاله

en: Administration
ps: پازوالنه

en: Comments
ps: څرګندونې

en: Action
ps: چار

en: Tags
ps: بچوي

en: Yes
ps: هو

en: No
ps: نه

en: updated
ps: اوسمهالیز شو

en: Overview
ps: پاسلیدنه

en: Edit
ps: سمون

en: Date
ps: نيټه

en: Message
ps: پيغام

en: Link
ps: تړونی

en: Types
ps: ډولونه

en: Required
ps: غوښتى

en: Parent
ps: پلرين

en: Category
ps: ټولی

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: Book
ps: کتاب

en: Help
ps: مرسته

en: Sunday
ps: يکشنبه

en: Monday
ps: دوشنبه

en: Tuesday
ps: سه شنبه

en: Wednesday
ps: چهارشنبه

en: Thursday
ps: پنجشنبه

en: Friday
ps: جمعه

en: Saturday
ps: شنبه

en: Time
ps: وخت

en: View
ps: ليد

en: Length
ps: اوږدوالى

en: URL
ps: پته (URL)

en: Manage
ps: سمبالونه

en: Menu
ps: غورنۍ

en: Text
ps: متن

en: Keywords
ps: آرويىونې

en: ID
ps: پېژند

en: Configure
ps: سازول

en: Error
ps: تیروتنه

en: All
ps: ټول

en: Page
ps: پاڼه

en: Comment
ps: تبصره

en: Filter
ps: چاڼ

en: Vocabulary ID
ps: قاموس پېژند

en: Vocabulary name
ps: قاموس نوم

en: Warning
ps: خبرتيا

en: Items
ps: توکي

en: Media
ps: رسنۍ

en: Details
ps: سپړنې

en: System
ps: سيستم

en: General
ps: ټوليز

en: Table
ps: لښتيال

en: Configuration
ps: سازول

en: Other
ps: نور

en: Appearance
ps: ښكاره

en: Role
ps: ونډه

en: Maximum length
ps: ټولو زيات اوږدوالی

en: Install
ps: لګول

en: Tools
ps: توكي

en: Order
ps: اوډون

en: Map
ps: نقشه

en: author
ps: ليكوال

en: or
ps: او

en: Missing
ps: ورك

en: Installed
ps: لګول شوي

en: width
ps: پلنوالى

en: height
ps: لوړوالی

en: New
ps: نوی

en: Menus
ps: غورنۍ

en: Add field
ps: ډګر زیاتول

en: parent
ps: پلرين

en: types
ps: ډولونه

en: Paste
ps: سرېښل

en: About
ps: په اړه

en: Reports
ps: راپورونه

en: Report
ps: راپور

en: Properties
ps: ځانتياوې

en: Boolean
ps: هو-نه ييز (Boolean)

en: Bundle
ps: بنډل
