Schema.org Blueprints (all releases) - en to kk translation catalogue (32 entries)

en: photos
kk: фото суреттер

en: weight
kk: салмақ

en: title
kk: аты

en: size
kk: өлшем

en: value
kk: мағына

en: Prefix
kk: Префикс

en: Suffix
kk: Суффикс

en: Type
kk: Тип

en: Description
kk: Сипаттама

en: Language
kk: Тіл

en: Article
kk: Мақала

en: Action
kk: Әрекет

en: error
kk: Қате

en: Date
kk: Датасы

en: Types
kk: Типтар

en: Settings
kk: Теңшелімдер

en: Name
kk: Аты

en: Book
kk: Кітап

en: category
kk: категориясы

en: Label
kk: Атауы

en: Friday
kk: Жұма

en: status
kk: статусы

en: Comment
kk: Пікір

en: Code
kk: Коды

en: General
kk: Басты

en: Blog
kk: Блогі

en: menu
kk: мәзір

en: warning
kk: ескерту

en: parent
kk: ата-ана

en: Acronym
kk: Акроним

en: Abbreviation
kk: Аббревиатура

en: language
kk: Тіл
