Schema.org Blueprints (1.0.0-alpha20) - en to ug translation catalogue (88 entries)

en: photos
ug: سۈرەتلەر

en: Home
ug: باشبەت

en: Title
ug: تىما

en: Images
ug: رەسىملەر

en: weight
ug: چوڭلۇقى

en: title
ug: ماۋزۇ

en: size
ug: رازمىرى

en: value
ug: قىممىتى

en: Status
ug: ھالەت

en: Prefix
ug: خەت بېشى

en: Suffix
ug: قوشۇمچە

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Type
ug: تىپى

en: Description
ug: بايانى

en: Article
ug: ماقالە

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Comments
ug: ئىنكاسلار

en: Action
ug: مەشغۇلات

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: Documentation
ug: ماتېرىياللار

en: Categories
ug: كاتېگورىيىلەر

en: updated
ug: يېڭىلاش

en: Overview
ug: قىسقىچە ئەھۋالى

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: This action cannot be undone.
ug: .مەزكۇر مەشغۇلات قايتىلانمايدۇ

en: Number
ug: سان

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Link
ug: ئۇلىنىش

en: Types
ug: تىپلار

en: Required
ug: زۆرۈر

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Book
ug: كىتاپ

en: Label
ug: بەلگە

en: Schedule
ug: كۈنتەرتىپ

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: URL
ug: ئادرېس

en: Modules
ug: مودۇللار

en: Text
ug: تېكىست

en: status
ug: ھالىتى

en: Error
ug: خاتالىق

en: All
ug: ھەممە

en: Comment
ug: ئىنكاس

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Role name
ug: ئەزالىق نامى

en: Items
ug: تۈرلەر

en: Media
ug: مېدىيا

en: Details
ug: تەپسىلاتى

en: System
ug: سېستىما

en: Address
ug: ئادرېس

en: Code
ug: كود

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Table
ug: جەدۋەل

en: Configuration
ug: لايىھە

en: Other
ug: باشقا

en: Appearance
ug: بەت يۈزى

en: Role
ug: ئەزا گورۇپپىسى

en: Blog
ug: بلوگ

en: Not installed
ug: قاچىلانمىغان

en: Redirect
ug: يېڭى مەنزىل

en: Uninstall
ug: ئۆچۈرۈش

en: Install
ug: قاچىلاش

en: Order
ug: تەرتىبى

en: text
ug: تېكىست

en: Full
ug: تولۇق

en: menu
ug: تىزىملىك

en: update
ug: يېڭىلاش

en: Find
ug: ئىزدەش

en: warning
ug: دىققەت

en: Balance
ug: بالانس

en: Menu settings
ug: تىزىملىك تەڭشەش

en: image
ug: رەسىم

en: comment
ug: باھا

en: Menus
ug: تىزىملىكلەر

en: Float
ug: لەيلىمە

en: Skin
ug: سىرىتقى كۆرىنىشى

en: Paste
ug: چاپلاش

en: About
ug: ھەققىدە

en: Reports
ug: دوكلات

en: Error message
ug: خاتالىق

en: Acronym
ug: باش ھەرپلەرنىڭ قىسقارتىلمىسى

en: color
ug: رەڭ

en: Course
ug: دەرس

en: Abbreviation
ug: قىسقارتىلمىسى

en: Poster
ug: يوللىغۇچى

en: language
ug: تىل

en: HTML element
ug: ئېلىمىنتى HTML

en: Disc
ug: دىسكا
