Schema.org Blueprints (1.0.0-alpha22) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: Home
de: Startsyte

en: Title
de: Titel

en: Article
de: Artikel

en: Enabled
de: Ygschaltet

en: Action
de: Aktion

en: Required
de: Zwingend

en: Error
de: Fähler

en: Vocabulary ID
de: Vokabular-ID

en: Warning
de: Warnig

en: Media
de: Medium

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Appearance
de: Darstellig

en: Role
de: Rolle

en: Install
de: Installiere

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
de: Tags wäre brucht zum Inhalt zum glyche Thema z kategorisiere.
