Schema.org Blueprints (1.0.0-alpha24) - en to ast translation catalogue (96 entries)

en: photos
ast: semeyes

en: Home
ast: Entamu

en: Title
ast: Títulu

en: Status
ast: Estáu

en: Prefix
ast: Prefixu

en: Suffix
ast: Sufixu

en: Operations
ast: Operaciones

en: Type
ast: Triba

en: Description
ast: Descripción

en: Language
ast: Llingua

en: Article
ast: Artículu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Administration
ast: Alministración

en: Comments
ast: Comentarios

en: error
ast: fallu

en: Tags
ast: Etiquetes

en: Taxonomy
ast: Taxonomía

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Categories
ast: Categoríes

en: updated
ast: anováu

en: Overview
ast: Vista xeneral

en: Edit
ast: Editar

en: Date
ast: Data

en: Reset
ast: Reafitar

en: Daily
ast: Diariu

en: Number
ast: Númberu

en: Message
ast: Mensax

en: Link
ast: Enllaz

en: Types
ast: Tribes

en: Hierarchy
ast: Xerarquía

en: Single
ast: Cenciellu

en: Multiple
ast: Múltiple

en: Parent
ast: Padre

en: Category
ast: Categoría

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Book
ast: Llibru

en: Field
ast: Campu

en: category
ast: categoría

en: Label
ast: Etiqueta

en: Help
ast: Aida

en: Sunday
ast: Domingu

en: Monday
ast: Llunes

en: Tuesday
ast: Martes

en: Wednesday
ast: Miércoles

en: Thursday
ast: Xueves

en: Friday
ast: Vienres

en: Saturday
ast: Sábadu

en: Time
ast: Hora

en: View
ast: Vista

en: Format
ast: Formatu

en: Modules
ast: Preseos

en: Menu
ast: Menú

en: Text
ast: Testu

en: Keywords
ast: Pallabres clave

en: <none>
ast: <nengún>

en: type
ast: triba

en: Configure
ast: Configurar

en: status
ast: estáu

en: Error
ast: Fallu

en: Question
ast: Entruga

en: All
ast: Too

en: Page
ast: Páxina

en: Comment
ast: Comentariu

en: Filter
ast: Filtru

en: Vocabulary ID
ast: ID del vocabulariu

en: Vocabulary name
ast: Nome de vocabulariu

en: Role name
ast: Nome del rol

en: Field name
ast: Nome del campu

en: Field type
ast: Triba de campu

en: Items
ast: Elementos

en: Medium
ast: Mediu

en: Details
ast: Detalles

en: System
ast: Sistema

en: Code
ast: Códigu

en: General
ast: Xeneral

en: Table
ast: Tabla

en: Configuration
ast: Configuración

en: Other
ast: Otru

en: Appearance
ast: Aspeutu

en: Role
ast: Rol

en: Blog
ast: Blogue

en: Not installed
ast: Ensin instalar

en: Online
ast: En llinia

en: Maximum length
ast: Llargor máximu

en: Uninstall
ast: Desinstalar

en: Install
ast: Instalar

en: Order
ast: Orde

en: Integer
ast: Enteru

en: text
ast: testu

en: menu
ast: menú

en: update
ast: anovar

en: warning
ast: avisu

en: Installed
ast: Instaláu

en: Menu settings
ast: Preferenciés del menú
