Schema.org Blueprints (all releases) - en to bs translation catalogue (50 entries)

en: photos
bs: fotografije

en: value
bs: vrijednost

en: Prefix
bs: Prefiks

en: Suffix
bs: Sufiks

en: Type
bs: Tip

en: Description
bs: Opis

en: Language
bs: Jezik

en: error
bs: greška

en: Project
bs: Projekt

en: Categories
bs: Kategorije

en: Date
bs: Datum

en: Number
bs: Broj

en: Message
bs: Poruka

en: Country
bs: Zemlja

en: Types
bs: Tipovi

en: Category
bs: Kategorija

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: Book
bs: Knjiga

en: category
bs: kategorija

en: Label
bs: Oznaka

en: Sunday
bs: Nedelja

en: Monday
bs: Ponedeljak

en: Tuesday
bs: Utorak

en: Wednesday
bs: Srijeda

en: Thursday
bs: Četvrtak

en: Friday
bs: Petak

en: Saturday
bs: Subota

en: Time
bs: Vrijeme

en: Menu
bs: Meni

en: Event
bs: Događaj

en: Text
bs: Tekst

en: Question
bs: Pitanje

en: Comment
bs: Komentar

en: Maximum
bs: Maksimum

en: Scale
bs: Skaliraj

en: Code
bs: Kod

en: Table
bs: Tabela

en: Color
bs: Boja

en: Role
bs: Uloga

en: Maximum length
bs: Maksimalna dužina

en: Order
bs: Poredak

en: menu
bs: meni

en: Granularity
bs: Zrnatost

en: warning
bs: upozorenje

en: comment
bs: komentar

en: Default value
bs: Defaultne postavke

en: parent
bs: roditelj

en: color
bs: boja

en: language
bs: jezik
