Schema.org Blueprints (all releases) - en to ast translation catalogue (47 entries)

en: photos
ast: semeyes

en: Prefix
ast: Prefixu

en: Suffix
ast: Sufixu

en: Type
ast: Triba

en: Description
ast: Descripción

en: Language
ast: Llingua

en: Article
ast: Artículu

en: error
ast: fallu

en: Categories
ast: Categoríes

en: Date
ast: Data

en: Number
ast: Númberu

en: Message
ast: Mensax

en: Types
ast: Tribes

en: Category
ast: Categoría

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Book
ast: Llibru

en: category
ast: categoría

en: Label
ast: Etiqueta

en: Sunday
ast: Domingu

en: Monday
ast: Llunes

en: Tuesday
ast: Martes

en: Wednesday
ast: Miércoles

en: Thursday
ast: Xueves

en: Friday
ast: Vienres

en: Saturday
ast: Sábadu

en: Time
ast: Hora

en: Menu
ast: Menú

en: Text
ast: Testu

en: status
ast: estáu

en: Question
ast: Entruga

en: Comment
ast: Comentariu

en: Maximum
ast: Máximu

en: Scale
ast: Escalar

en: Code
ast: Códigu

en: General
ast: Xeneral

en: Table
ast: Tabla

en: Appearance
ast: Aspeutu

en: Role
ast: Rol

en: Blog
ast: Blogue

en: Online
ast: En llinia

en: Maximum length
ast: Llargor máximu

en: Order
ast: Orde

en: Integer
ast: Enteru

en: text
ast: testu

en: menu
ast: menú

en: warning
ast: avisu
