Schema.org Blueprints (all releases) - en to jv translation catalogue (53 entries)

en: photos
jv: foto-foto

en: Prefix
jv: Awalan

en: Suffix
jv: Akhiran

en: Type
jv: Tipe

en: Description
jv: Katrangan

en: Language
jv: Basa

en: Article
jv: Artikel

en: Action
jv: Aksi

en: error
jv: salah

en: Categories
jv: Kategori

en: Date
jv: Tanggal

en: Number
jv: Angka

en: Message
jv: Pesen

en: Country
jv: Negara

en: Types
jv: Tipe

en: Category
jv: Kategori

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Book
jv: Buku

en: category
jv: kategori

en: Label
jv: Judul

en: True
jv: Bener

en: False
jv: Salah

en: Sunday
jv: Minggu

en: Monday
jv: Senén

en: Tuesday
jv: Selasa

en: Wednesday
jv: Rebo

en: Thursday
jv: Kemis

en: Friday
jv: Jemuah

en: Saturday
jv: Setu

en: Time
jv: Wektu

en: Text
jv: Teks

en: Question
jv: Pitakonan

en: Comment
jv: Komèntar

en: Maximum
jv: Maksimal

en: Scale
jv: Skala

en: Code
jv: Kode

en: General
jv: Umum

en: Table
jv: Tabel

en: Color
jv: Kelir

en: Appearance
jv: Pakeliran

en: Role
jv: Parāgā

en: Maximum length
jv: Dawa maksimal

en: Order
jv: Urutan

en: warning
jv: weling

en: image
jv: gambar

en: Default value
jv: Biji gawan

en: Float
jv: Pecahan

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: Acronym
jv: Singkatan

en: Abbreviation
jv: Singkatan

en: language
jv: basa

en: Required field
jv: Mbutuhaké field
