Schema.org Blueprints (1.0.0-alpha3) - en to gu translation catalogue (107 entries)

en: photos
gu: ચિત્રો

en: Home
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Pages
gu: પૃષ્ઠો

en: weight
gu: ક્રમ

en: title
gu: શીર્ષક

en: size
gu: કદ

en: value
gu: મૂલ્ય

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Prefix
gu: પૂર્વાગ

en: Suffix
gu: પ્રત્યય

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Description
gu: વર્ણન

en: Language
gu: ભાષા

en: Audience
gu: પ્રેક્ષક

en: Article
gu: લેખ

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Administration
gu: સંચાલન

en: Action
gu: ક્રિયા

en: error
gu: ભુલ

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Date
gu: તારીખ

en: This action cannot be undone.
gu: આ ક્રિયા પૂર્વવત્ કરી શકાતી નથી.

en: Number
gu: સંખ્યા

en: Message
gu: સંદેશ

en: Link
gu: કડી

en: Types
gu: પ્રકાર

en: Multiple
gu: અનેક

en: Required
gu: જરૂરી

en: Depth
gu: ઊંડાઈ

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Book
gu: પુસ્તક

en: Field
gu: ક્ષેત્ર

en: category
gu: શ્રેણી

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Help
gu: મદદ

en: True
gu: સાચું

en: False
gu: ખોટું

en: Sunday
gu: રવિવાર

en: Monday
gu: સોમવાર

en: Tuesday
gu: મંગળવાર

en: Wednesday
gu: બુધવાર

en: Thursday
gu: ગુરુવાર

en: Friday
gu: શુક્રવાર

en: Saturday
gu: શનિવાર

en: Time
gu: સમય

en: View
gu: જુઓ

en: Length
gu: લંબાઈ

en: Text
gu: લખાણ

en: type
gu: પ્રકાર

en: Configure
gu: ગોઠવણી

en: Email
gu: ઈ-મેઈલ

en: status
gu: સ્થિતિ

en: All
gu: બધા

en: Filter
gu: ફિલ્ટર

en: Vocabulary name
gu: શબ્દભંડોળ નુ નામ

en: Field name
gu: ક્ષેત્રનું નામ

en: Fields
gu: ક્ષેત્રો

en: Width
gu: પહોળાઈ

en: Height
gu: ઊંચાઈ

en: Details
gu: વિગતો

en: General
gu: સામાન્ય

en: Table
gu: કોષ્ટક

en: Color
gu: રંગ

en: Appearance
gu: દેખાવ

en: Role
gu: હોદો

en: Online
gu: ઉપલબ્ધ

en: Maximum length
gu: મહત્તમ લંબાઈ

en: Integer
gu: પૂર્ણાંક

en: Operation
gu: કાર્યો

en: Duration
gu: સમયગાળો

en: City
gu: શહેર

en: Map
gu: નકશો

en: author
gu: લેખક

en: warning
gu: ચેતવણી

en: or
gu: અથવા

en: width
gu: પહોળાઈ

en: height
gu: ઊંચાઈ

en: Relationships
gu: સંબંધો

en: URI
gu: યુઆરઆઇ

en: Add field
gu: ક્ષેત્ર ઉમેરો

en: Float
gu: ફ્લોટ

en: Allowed values
gu: અપેક્ષિત મૂલ્યો

en: types
gu: પ્રકારો

en: Data
gu: માહિતી

en: About
gu: વિશે

en: Reports
gu: અહેવાલો

en: Report
gu: અહેવાલ

en: Default theme
gu: મૂળભૂત થીમ

en: Error message
gu: ભૂલ સંદેશ

en: Entity type
gu: એન્ટિટી પ્રકાર

en: Properties
gu: ગુણધર્મો

en: Boolean
gu: બૂલિયન

en: Bundle
gu: બંડલ

en: Abbreviation
gu: સંક્ષિપ્ત

en: Emergency
gu: કટોકટી

en: Required field
gu: આવશ્યક ક્ષેત્ર

en: Image styles
gu: ચિત્ર શૈલીઓ

en: Image style
gu: ચિત્ર શૈલી

en: Number (decimal)
gu: સંખ્યા (દશાંશ)

en: Number (integer)
gu: સંખ્યા (પૂર્ણાંક)
