Schema.org Blueprints (1.0.0-alpha30) - en to kn translation catalogue (232 entries)

en: photos
kn: ಚಿತ್ರಗಳು

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Images
kn: ಚಿತ್ರಗಳು

en: weight
kn: ತೂಕ

en: title
kn: ತಲೆಬರಹ

en: size
kn: ಗಾತ್ರ

en: value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Prefix
kn: ಪೂರ್ವದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: Suffix
kn: ಅಂತ್ಯದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Article
kn: ಬರಹ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Administration
kn: ನಿರ್ವಹಣೆ

en: Comments
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Quantity
kn: ರಾಶಿ

en: error
kn: ದೋಷ

en: Taxonomy
kn: ವರ್ಗೀಕರಣ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Documentation
kn: ದಸ್ತಾವೇಜು

en: Project
kn: ಪರಿಯೋಜನೆ

en: Categories
kn: ವರ್ಗಗಳು

en: Overview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Links
kn: ಸಾಲುಗಳು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Number
kn: ಸಂಖ್ಯೆ

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Country
kn: ಕಂಟ್ರಿ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Multiple
kn: ಅನೇಕ

en: Required
kn: ಕಡ್ಡಾಯ

en: Parent
kn: ಮೂಲ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Book
kn: ಪುಸ್ತಕ

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: category
kn: ವರ್ಗ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: True
kn: ನಿಜ

en: False
kn: ಅಲ್ಲ

en: Sunday
kn: ಭಾನುವಾರ

en: Monday
kn: ಸೋಮವಾರ

en: Tuesday
kn: ಮಂಗಳವಾರ

en: Wednesday
kn: ಬುಧವಾರ

en: Thursday
kn: ಗುರುವಾರ

en: Friday
kn: ಶುಕ್ರವಾರ

en: Saturday
kn: ಶನಿವಾರ

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: Setup
kn: ಸೆಟ್ಅಪ್

en: View
kn: ನೋಡು

en: Length
kn: ಉದ್ದ

en: Format
kn: ಫಾರ್ಮಾಟ್‍ಗೊಳಿಸು

en: Menu
kn: ಮೆನು

en: Event
kn: ಸಂದರ್ಭ(ಎವೆಂಟ್)

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Layout
kn: ಹೊರವಿನ್ಯಾಸ

en: Keywords
kn: ಮುಖ್ಯಶಬ್ಧಗಳು

en: <none>
kn: <ಏನೂ ಇಲ್ಲ>

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Paths
kn: ಮಾರ್ಗಗಳು

en: blog
kn: ಬ್ಲಾಗ್

en: Content type
kn: ವಿಷಯದ ಬಗೆ

en: Configure
kn: ಸ್ವರೂಪಿಸು

en: Error
kn: ದೋಷ

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Contact
kn: ಸಂಪರ್ಕ

en: Data type
kn: ದತ್ತಾಂಶ ಬಗೆ

en: Question
kn: ಪ್ರಶ್ನೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Photos
kn: ಚಿತ್ರಗಳು

en: Warning
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ

en: Advanced
kn: ಸುಧಾರಿತ

en: Game
kn: ಆಟ

en: Scale
kn: ಗಾತ್ರ ಬದಲಾವಣೆ

en: Medium
kn: ಮಧ್ಯಮ

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: Details
kn: ವಿವರಣೆಗಳು

en: Price
kn: ಪ್ರೈಸ್‌

en: System
kn: ಗಣಕ

en: Reserved
kn: ಕಾದಿರಿಸಲಾದ

en: Software
kn: ತಂತ್ರಾಂಶ

en: Mobile
kn: ಮೊಬೈಲ್

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: map
kn: ನಕ್ಷೆ

en: Members
kn: ಸದಸ್ಯರುಗಳು

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Example
kn: ಉದಾಹರಣೆ

en: Table
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Color
kn: ಬಣ್ಣ

en: Appearance
kn: ಗೋಚರಿಕೆ(_A):

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: Blog
kn: ಬ್ಲಾಗ್

en: Class
kn: ವರ್ಗ

en: Online
kn: ಆನ್‌ಲೈನ್ ಇದ್ದೇನೆ

en: Rows
kn: ಅಡ್ಡಸಾಲುಗಳು

en: Redirect
kn: ಮರುನಿರ್ದೇಶನ

en: description
kn: ವಿವರಣೆ

en: Uninstall
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸಿದ್ದನ್ನು ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Install
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸು

en: Tools
kn: ಉಪಕರಣಗಳು

en: Option
kn: ಆಯ್ಕೆ

en: Integer
kn: ಪೂರ್ಣಾಂಕ

en: text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Duration
kn: ಕಾಲಾವಧಿ

en: miles
kn: ಮೈಲ್‍ಗಳು

en: Full
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ

en: Condition
kn: ಪರಿಸ್ಥಿತಿ

en: Male
kn: ಮಲೆ

en: Hidden
kn: ಅಡಗಿಸಲಾದ

en: seconds
kn: ಸೆಕಂಡುಗಳಿಗೆ ವಿಭಜಿಸು

en: install
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸು

en: French
kn: ಫ್ರೆಂಚ್

en: Italian
kn: ಇಟಾಲಿಯನ್

en: Spanish
kn: ಸ್ಪಾನಿಶ್

en: Japanese
kn: ಜಪಾನಿ

en: Chinese
kn: ಚೈನೀಸ್

en: menu
kn: ಮೆನು

en: unlimited
kn: ಅನಿಯಮಿತ

en: Find
kn: ಹುಡುಕು

en: People
kn: ಜನರು

en: warning
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ

en: Requirements
kn: ಅಗತ್ಯ ಅಂಶಗಳು

en: Books
kn: ಪುಸ್ತಕಗಳು

en: Missing
kn: ಕಾಣೆಯಾಗಿದೆ

en: Installed
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸಲಾದ

en: Completed
kn: ಪೂರ್ಣಗೊಂಡಿದೆ

en: New
kn: ಹೊಸ

en: track
kn: ಜಾಡು

en: image
kn: ಚಿತ್ರ

en: comment
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆ

en: Review
kn: ಅವಲೋಕಿಸು

en: Collection
kn: ಸಂಗ್ರಹ

en: Statement
kn: ಹೇಳಿಕೆ

en: Head
kn: ಪುನಃ ಲೋಡ್ ಮಾಡು

en: Information
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Authors
kn: ಲೇಖಕರು

en: Yield
kn: ಯೀಲ್ಡ್‍

en: Double
kn: ಎರಡುಪಟ್ಟು

en: Menus
kn: ಮೆನುಗಳು

en: Float
kn: ತೇಲಿಸು

en: parent
kn: ಮೂಲ

en: Service
kn: ಸೇವೆ

en: Used
kn: ಬಳಕೆಯಾದ

en: info
kn: ಸೂಚನೆ

en: Organization
kn: ಸಂಸ್ಥೆ

en: Telephone
kn: <b>ದೂರವಾಣಿ</b>

en: Bulgarian
kn: ಬಲ್ಗೇರಿಯನ್

en: Croatian
kn: ಕ್ರೊಯೇಶಿಯಾ

en: Czech
kn: ಜೆಕ್

en: Danish
kn: ಡಾನಿಶ್

en: Dutch
kn: ಡಚ್

en: Finnish
kn: ಫಿನ್ನಿಶ್

en: German
kn: ಜರ್ಮನ್

en: Greek
kn: ಗ್ರೀಕ್

en: Hungarian
kn: ಹಂಗೇರಿಯನ್

en: Indonesian
kn: ಇಂಡೋನೇಶಿಯನ್

en: Norwegian
kn: ನಾರ್ವೇಜಿಯನ್

en: Polish
kn: ಪೋಲಿಶ್

en: Portuguese
kn: ಪೋರ್ಚುಗೀಸ್

en: Romanian
kn: ರೊಮೇನಿಯನ್

en: Russian
kn: ರಶಿಯನ್

en: Swedish
kn: ಸ್ವೀಡಿಶ್

en: Turkish
kn: ಟರ್ಕಿಷ್

en: Data
kn: ದತ್ತಾಂಶ

en: Paste
kn: ಅಂಟಿಸು

en: Paragraph
kn: ಪ್ಯಾರಾಗ್ರಾಫ್

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Extract
kn: ಆಯ್ದು ತೆಗೆ

en: Report
kn: ವರದಿ

en: Lithuanian
kn: ಲಿತುವಾನಿಯನ್

en: Dataset
kn: ದತ್ತಾಂಶಗಳು

en: Error message
kn: ದೋಷ ಸಂದೇಶ

en: Rating
kn: ರೇಟಿಂಗ್

en: Acronym
kn: ಸಂಕ್ಷಿಪ್ತರೂಪ

en: Attendees
kn: ಪಾಲ್ಗೊಳ್ಳುವವರು

en: Beginner
kn: ಆರಂಭಿಗ

en: Remote
kn: ತೆಗೆದು ಹಾಕು

en: Seat
kn: ಸೀಟ್

en: permissions
kn: ಅನುಮತಿಗಳು

en: Properties
kn: ಗುಣಗಳು

en: Boolean
kn: ಬೂಲಿಯನ್

en: color
kn: ಬಣ್ಣ

en: Credentials
kn: ಪರಿಚಯಪತ್ರಗಳು

en: caption
kn: ಶಿರೋನಾಮ

en: Videos
kn: ವೀಡಿಯೋಗಳು

en: Play
kn: ಚಲಾಯಿಸು

en: Patch
kn: ತೇಪೆ

en: Education
kn: ಶಿಕ್ಷಣ

en: Abbreviation
kn: ಸಂಕ್ಷಿಪ್ತ ರೂಪ

en: Conversation
kn: ಸಂಭಾಷಣೆ

en: Welsh
kn: ವೆಲ್ಷ್

en: Estonian
kn: ಎಸ್ಟೋನಿಯನ್

en: Armenian
kn: ಅರ್ಮೇನಿಯನ್

en: Georgian
kn: ಜಾರ್ಜಿಯನ್

en: Latvian
kn: ಲಾಟ್ವಿಯನ್

en: Macedonian
kn: ಮೆಸಡೋನಿಯನ್

en: Mongolian
kn: ಮಂಗೋಲಿಯನ್

en: Slovenian
kn: ಸ್ಲೋವೇನಿಯನ್

en: Serbian
kn: ಸರ್ಬಿಯಾ

en: Tajik
kn: ತಾಝಿಕ್

en: Thai
kn: ಥಾಯ್

en: Ukrainian
kn: ಉಕ್ರೇನಿಯನ್

en: Vietnamese
kn: ವಿಯಟ್ನಾಮೀಸ್

en: Work
kn: ಕೆಲಸ(_k):

en: Maps
kn: ನಕ್ಷೆಗಳು

en: Emergency
kn: ತುರ್ತು

en: free
kn: ಮುಕ್ತ

en: profiles
kn: ಪರಿಚಯ

en: Professional
kn: ವೃತ್ತಿನಿರತ

en: application
kn: ಅನ್ವಯ

en: Energy
kn: ಶಕ್ತಿ
