Schema.org Blueprints (1.0.0-alpha30) - en to nn translation catalogue (159 entries)

en: photos
nn: bilete

en: Home
nn: Heim

en: Title
nn: Tittel

en: Images
nn: Bilete

en: weight
nn: vekt

en: title
nn: tittel

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Content
nn: Innhald

en: Description
nn: Beskriving

en: Language
nn: Språk

en: Article
nn: Artikkel

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Administration
nn: Administrasjon

en: Comments
nn: Kommentarar

en: Quantity
nn: Mengd

en: error
nn: feil

en: Taxonomy
nn: Taksonomi

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Content types
nn: Innhaldstyper

en: Categories
nn: Kategoriar

en: updated
nn: oppdatert

en: Overview
nn: Oversikt

en: Edit
nn: Rediger

en: Date
nn: Dato

en: Reset
nn: Sett til standard

en: This action cannot be undone.
nn: Denne handlinga kan ikkje gjerast om.

en: Message
nn: Melding

en: - None -
nn: - Ingen -

en: Country
nn: Land

en: Weight
nn: Vekt

en: Link
nn: Lenke

en: Image
nn: Bilete

en: Required
nn: Påkrevd

en: Parent
nn: Opp eit nivå

en: Category
nn: Kategori

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: Book
nn: Bok

en: Field
nn: Felt

en: Label
nn: Etikett

en: Help
nn: Hjelp

en: Sunday
nn: Søndag

en: Monday
nn: Måndag

en: Tuesday
nn: Tysdag

en: Wednesday
nn: Onsdag

en: Thursday
nn: Torsdag

en: Friday
nn: Fredag

en: Saturday
nn: Laurdag

en: Time
nn: Tid

en: View
nn: Sjå på

en: Modules
nn: Modular

en: Event
nn: Hending

en: Keywords
nn: Nøkkelord

en: blog
nn: blogg

en: Configure
nn: Konfigurer

en: Error
nn: Feil

en: Contact
nn: Kontakt

en: Answer
nn: Svar

en: All
nn: Alle

en: Page
nn: Nettside

en: Comment
nn: Kommentar

en: Filter
nn: Filtrer

en: Field name
nn: Feltnamn

en: Fields
nn: Felt

en: Items
nn: Element

en: Details
nn: Detaljar

en: Price
nn: Pris

en: Address
nn: Adresse

en: Code
nn: Kode

en: Group name
nn: Gruppenamn

en: Table
nn: Tabell

en: Configuration
nn: Oppsett

en: Other
nn: Andre

en: Color
nn: Farge

en: Appearance
nn: Utsjånad

en: Role
nn: Rolle

en: Blog
nn: Blogg

en: Class
nn: Klasse

en: Not installed
nn: Ikkje installert

en: Online
nn: Tilkopla

en: Maximum length
nn: Maks lengde

en: Rows
nn: Rader

en: Uninstall
nn: Avinstaller

en: Install
nn: Installer

en: Order
nn: Sorteringsval

en: Integer
nn: Heiltal

en: City
nn: By

en: Hidden
nn: Skjult

en: seconds
nn: sekundar

en: French
nn: Fransk

en: Italian
nn: Italiensk

en: Spanish
nn: Spansk

en: Japanese
nn: Japansk

en: menu
nn: meny

en: update
nn: oppdater

en: People
nn: Folk

en: warning
nn: åtvaring

en: Books
nn: Bøker

en: Product
nn: Vare

en: Menu settings
nn: Menyval

en: image
nn: bilete

en: comment
nn: kommentar

en: Menus
nn: Menyar

en: Mountain
nn: Fjell

en: Float
nn: Flyttal

en: parent
nn: overordna

en: Bulgarian
nn: Bulgarsk

en: Croatian
nn: Kroatisk

en: Czech
nn: Tjekkisk

en: Danish
nn: Dansk

en: Dutch
nn: Nederlansk

en: Finnish
nn: Finsk

en: German
nn: Tysk

en: Greek
nn: Gresk

en: Hungarian
nn: Ungarsk

en: Indonesian
nn: Indonesisk

en: Polish
nn: Polsk

en: Romanian
nn: Rumensk

en: Russian
nn: Russisk

en: Swedish
nn: Svensk

en: Turkish
nn: Tyrkisk

en: Machine name
nn: Datamaskinnamn

en: Reports
nn: Rapportar

en: Lithuanian
nn: Litauisk

en: Create @name
nn: Lag @name

en: event
nn: hending

en: Rating
nn: Karakter

en: Acronym
nn: Akronym

en: Somali
nn: Somalisk

en: Church
nn: Kyrkje

en: Abbreviation
nn: Forkorting

en: Machine-readable name
nn: Datamaskinlesbart namn

en: Azerbaijani
nn: Azerbaijansk

en: Belarusian
nn: Kviterussisk

en: Bosnian
nn: Bosnisk

en: Welsh
nn: Walisisk

en: Estonian
nn: Estisk

en: Irish
nn: Irsk

en: Armenian
nn: Armensk

en: Georgian
nn: Georgisk

en: Cambodian
nn: Cambodiansk

en: Latvian
nn: Lettisk

en: Malagasy
nn: Malagassisk

en: Marshallese
nn: Marshallesisk

en: Macedonian
nn: Makedonsk

en: Mongolian
nn: Mongolsk

en: Maltese
nn: Maltesisk

en: Burmese
nn: Burmesisk

en: Slovenian
nn: Slovensk

en: Samoan
nn: Samoansk

en: Albanian
nn: Albansk

en: Serbian
nn: Serbisk

en: Sudanese
nn: Sudanesisk

en: Ukrainian
nn: Ukrainsk

en: Vietnamese
nn: Vietnamesisk

en: - Select a field type -
nn: - Vel ein felttype -

en: Library
nn: Bibliotek

en: Airport
nn: Flyplass
