Schema.org Blueprints (all releases) - en to am translation catalogue (30 entries)

en: photos
am: ፎቶ

en: Prefix
am: ቅድመ ቅጥያ

en: Suffix
am: ቅጥያ

en: Type
am: ዓይነት

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Action
am: እርምጃ

en: error
am: ስህተት

en: Date
am: ቀን

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: ID
am: አይዲ

en: status
am: ሁኔታ

en: Maximum
am: ከፍተኛው

en: Scale
am: ልኬት ለውጥ

en: Code
am: ኮድ

en: Color
am: ቀለም

en: Maximum length
am: የመጨረሻ እርዝማኔ

en: menu
am: ምናሌ

en: Granularity
am: አንኳርነት

en: warning
am: ማስጠንቀቂያ

en: comment
am: አስተያይት

en: Default value
am: ነባሪ እሴት

en: Minimum
am: አነስተኛው

en: Boolean
am: ቡሊያን

en: color
am: ቀለም

en: Abbreviation
am: አህፅሮተ ቃል

en: language
am: ቋንቋ

en: Required field
am: የግዴታ መስክ

en: Target entity type
am: የመቀበያ አካሉ ዓይነት
