Schema.org Blueprints (all releases) - en to lt translation catalogue (67 entries)

en: photos
lt: nuotraukos

en: weight
lt: svoris

en: title
lt: pavadinimas

en: size
lt: dydis

en: value
lt: reikšmė

en: Prefix
lt: Priešdėlis

en: Suffix
lt: Priesaga

en: Type
lt: Tipas

en: Description
lt: Aprašymas

en: Audience
lt: Auditorija

en: Article
lt: Straipsnis

en: Action
lt: Veiksmas

en: error
lt: klaida

en: Categories
lt: Kategorijos

en: Date
lt: Data

en: Country
lt: Šalis

en: Types
lt: Tipai

en: Category
lt: Kategorija

en: Settings
lt: Nustatymai

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Book
lt: Knyga

en: category
lt: kategorija

en: Label
lt: Etiketė

en: Event
lt: Įvykis

en: name
lt: vardas

en: status
lt: būsena

en: Answer
lt: Atsakymas

en: Comment
lt: Komentaras

en: item
lt: elementas

en: Maximum
lt: Maksimumas

en: Scale
lt: Mastelis

en: email
lt: el. paštas

en: Code
lt: Kodas

en: General
lt: Bendras

en: Color
lt: Spalva

en: Appearance
lt: Išvaizda

en: Blog
lt: Tinklaraštis

en: Class
lt: Klasė

en: Maximum length
lt: Maksimalus ilgis

en: description
lt: aprašymas

en: text
lt: tekstas

en: Duration
lt: Laikas

en: City
lt: Miestas

en: menu
lt: meniu

en: Granularity
lt: Detalumas

en: author
lt: autorius

en: warning
lt: įspėjimas

en: Reference
lt: Nuoroda

en: Balance
lt: Balansas

en: Completed
lt: Pabaigtas

en: width
lt: plotis

en: height
lt: aukštis

en: image
lt: paveikslėlis

en: comment
lt: komentaras

en: Default value
lt: Numatytoji reikšmė

en: Minimum
lt: Minimumas

en: parent
lt: tėvas

en: Machine name
lt: Mašininis pavadinimas

en: Acronym
lt: Akronimas

en: Boolean
lt: Loginis

en: color
lt: spalva

en: Abbreviation
lt: Sutrumpinimas

en: Allowed formats
lt: Leidžiami formatai

en: language
lt: kalba

en: Field types
lt: Laukelių tipai

en: Required field
lt: Būtinas laukelis

en: option
lt: pasirinkimas
