Schema.org Blueprints (1.0.0-alpha33) - en to am translation catalogue (134 entries)

en: photos
am: ፎቶ

en: Home
am: ቤት

en: Title
am: ዓርእስት

en: Images
am: ምስሎች

en: Status
am: ሁኔታ

en: Prefix
am: ቅድመ ቅጥያ

en: Suffix
am: ቅጥያ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Type
am: ዓይነት

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Administration
am: አስተዳደር

en: Comments
am: አስተያየቶች

en: Action
am: እርምጃ

en: error
am: ስህተት

en: Taxonomy
am: ስርዓተ ክፍፍል

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Content types
am: የይዞታ ዓይነቶች

en: Overview
am: ጠቅላላ እይታ

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Message
am: መልእክት

en: Weight
am: ክብደት

en: Required
am: አስፈላጊ

en: Parent
am: ወላጅ

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Help
am: እርዳታ

en: Tuesday
am: ማክሰኞ

en: Wednesday
am: እሮብ

en: Thursday
am: ሃሙስ

en: Friday
am: ዓርብ

en: Time
am: ሰዓት

en: View
am: ትይታ

en: URL
am: ዩአርኤል

en: Modules
am: ሞዱሎች

en: Text
am: ጽሁፍ

en: ID
am: አይዲ

en: type
am: ዓይነት

en: Configure
am: ውቀር

en: status
am: ሁኔታ

en: Error
am: ስህተት

en: Page
am: ገጽ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Vocabulary name
am: የመዝገበ ቃላት ስም

en: Field name
am: የመስኩ ስም

en: Field type
am: የመስኩ ዓይነት

en: Maximum
am: ከፍተኛው

en: Scale
am: ልኬት ለውጥ

en: Medium
am: መካከለኛ

en: Code
am: ኮድ

en: Table
am: ሰንጠረዥ

en: Color
am: ቀለም

en: Maximum length
am: የመጨረሻ እርዝማኔ

en: Rows
am: ረድፎች

en: Uninstall
am: አራግፍ

en: Tools
am: መገልገያዎች

en: Integer
am: ኢንቲጀር

en: Condition
am: ሁኔታ

en: Hidden
am: ድብቅ

en: French
am: ፈረንሳይኛ

en: Italian
am: ጣሊያንኛ

en: Spanish
am: ስፓኒሽ

en: Japanese
am: ጃፓንኛ

en: menu
am: ምናሌ

en: Granularity
am: አንኳርነት

en: warning
am: ማስጠንቀቂያ

en: Menu settings
am: የምናሌ ቅንብሮች

en: comment
am: አስተያይት

en: Default value
am: ነባሪ እሴት

en: Menus
am: ምናሌዎች

en: Float
am: ፍሎት

en: Minimum
am: አነስተኛው

en: Precision
am: ትክክልነት

en: info
am: መረጃ

en: Bulgarian
am: ቡልጋሪያኛ

en: Croatian
am: ክሮሽያኛ

en: Czech
am: ቼክኛ

en: Danish
am: ዳንሽ

en: Dutch
am: ደች

en: Finnish
am: ፊንላንድኛ

en: German
am: ጀርመንኛ

en: Greek
am: ግሪክኛ

en: Hungarian
am: ሃንጋሪኛ

en: Indonesian
am: ኢንዶኒዠኛ

en: Polish
am: ፖላንድኛ

en: Romanian
am: ሮማኒያንኛ

en: Russian
am: ራሽኛ

en: Swedish
am: ስዊድንኛ

en: Turkish
am: ቱርክኛ

en: types
am: ዓይነቶች

en: Reports
am: ሪፖርቶች

en: Lithuanian
am: ሊቱዌንያንኛ

en: Create @name
am: @name ፍጠር

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: Somali
am: ሱማልኛ

en: Boolean
am: ቡሊያን

en: Bundle
am: ቅርቅብ

en: color
am: ቀለም

en: Abbreviation
am: አህፅሮተ ቃል

en: Placeholder
am: ቦታ ያዥ

en: Azerbaijani
am: አዘርበጃንኛ

en: Belarusian
am: ቤሌሩስያንኛ

en: Bosnian
am: ቦስኒያንኛ

en: Welsh
am: ዌልሸ

en: Estonian
am: እስቶንይንኛ

en: Irish
am: አይሪሽ

en: Armenian
am: አርመንኛ

en: Georgian
am: ጆርጂያንኛ

en: Cambodian
am: ካምቦዲያንኛ

en: Latvian
am: ላቲቭያንኛ

en: Malagasy
am: ማላጋሲ

en: Marshallese
am: ማርሻሊዚ

en: Macedonian
am: መቄዶንኛ

en: Mongolian
am: ሞንጎልኛ

en: Maltese
am: ማልቴዝ

en: Burmese
am: በርማንኛ

en: Slovenian
am: ስሎቬንኛ

en: Samoan
am: ሳሞዓኛ

en: Albanian
am: አልባኒያኛ

en: Serbian
am: ስርብኛ

en: Sudanese
am: ሱዳንኛ

en: Tajik
am: ታጂክ

en: Thai
am: ታሂ

en: Ukrainian
am: ዩክሬንኛ

en: Vietnamese
am: ቪየትናምኛ

en: language
am: ቋንቋ

en: Dependencies
am: ጥገኛዎች

en: Required field
am: የግዴታ መስክ

en: Target entity type
am: የመቀበያ አካሉ ዓይነት
